Predstavnici Planinarskog Društva Borašnica su 12.11.2022 godine u odjelu 22, G.J. „Idbar“ ,tačnije oko planinarskog doma dobrovoljno izvršili pošumljavanje sadnicama crnog bora i smrče.Na teren su dopremljene sadnice golog korjena iz rasadnika na Boračkom jezeru i to 2.000 sadnica crnog bora i 500 sadnica smrče.Zbog prohladnog vremena posađeno je 1.500 sadnica crnog bora i 500 sadnica smrče.Ostatak, dakle 500 sadnica crnog bora posadio je Tinjak Adnan u narednim danima i njemu ce te sadnice biti plaćene po ugovoru o djelu.Sadnice se nalaze na otpremnici br.166/22.Ukupno je pošumljeno oko 1 ha. Akcija je brojala oko 20 učesnika (Prilog-slika 8.). Pošumljavanje je izvršeno po pravilima šumarske prakse, što podrazumijeva da su sadnice prilikom dopreme iznešene i trapljene na terenu, tako da nije bilo sušenja korjenovog sistema. Rupe su kopane budacima prema potrebi, odnosno veličini korjenovog sistema, razmak između sadnica je minimalno dva-dva i po metra, u zavisnosti od pogodnosti terena za sadnju (stjenovitost, obraslost korovom.). Pošumljavanje je izvršeno uz nadzor uposlenika Šumarstva „Prenj“ Konjic.



